artykuły promocyjne
Artykuły promocyjne – Czyli inwestycja w dobry marketing marki

W stale ewoluującym krajobrazie marketingowym, jedna strategia nadal wyróżnia się jako sprawdzona siła napędowa sprzedaży i promocji marki. To artykuły promocyjne, czasem nazywane też artykułami reklamowymi. Ta strategia ewoluowała przez lata, dostosowując się do dynamiki świata i pozostaje jednym z priorytetowych działań dla firm, które chcą zwiększyć swoje wysiłki w zakresie sprzedaży oraz promocji swoich produktów.

W Gepa.pl rozumiemy jak ważne są odpowiednio dobrane artykuły promocyjne (reklamowe) dla budowania siły każdej marki. Nie akceptujemy więc półśrodków – ważne jest stosowanie tej strategii komunikacji, ale równie istotna jest wysoka jakość wykorzystywanych w niej produktów.

Ale czym dokładnie są artykuły promocyjne i dlaczego Twoja firma powinna inwestować w ich produkcję oraz dystrybucję?

W tym artykule zagłębimy się w świat artykułów promocyjnych, badając ich proces produkcyjny, zalety i głęboki psychologiczny wpływ rozdawania prezentów w ramach strategii marketingowej. Pod koniec będziesz miał jasne zrozumienie, w jaki sposób artykuły promocyjne mogą zmienić zasady gry dla Twojej firmy, nie tylko pod względem sprzedażowym, ale także marketingowym – w budowaniu lojalności klientów, rozpoznawalności marki, czy poprawie jej wizerunku. Zanurzmy się więc i uwolnijmy potencjał tej taktyki marketingowej w  erze rozwiniętych potrzeb konsumenta.

W dzisiejszych czasach artykułem promocyjnym/reklamowym możemy nazwać w zasadzie każdy produkt, który jest przysposobiony do znakowania logotypem. Zaczynając od najbardziej podstawowych produktów, takich jak smycze reklamowe, torby bawełniane czy torby papierowe, na których wielu producentów zjadło już zęby, a  na dość nietypowych czy nawet luksusowych produktach typu bambusowe pieluszki dla dzieci czy tkane ręczniki algowe kończąc.

Możliwości znakowania tych produktów w obecnych czasach są praktycznie nieograniczone. Obecnie znakować możemy dowolną powierzchnię taką, jak bawełna czy poliester, a nawet metal. Często spotykamy się, i jest to już praktyka powszechnie stosowana, z drukiem zdjęć na tkaninie, głównie metodami DTG – Direct to Garment czy DTF – Direct to Film. Jeszcze częściej stosuje się również druk sublimacyjny, jednak ta metoda sprawdza się najlepiej przy druku na poliestrach różnego rodzaju.

Dlaczego artykuły promocyjne są tak ważne w biznesie?

ludzie omawiający biznes, wybierający artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne istnieją na rynku już tak naprawdę od stuleci. Przełomem dla branży reklamowej było wynalezienie druku przez Jana Gutenberga w roku 1445, to właśnie wtedy powstały pierwsze artykuły promocyjne – ulotki z symbolami cechów i informacjami o produktach.

Wraz z upływem czasu i rozwojem druku, artykuły promocyjne zaczęły swoją ekspansję na rynkach. Nic dziwnego, w końcu artykuły promocyjne nie tylko pomagają w identyfikacji marki, ale też mocno oddziałują na psychikę klienta. Artykuły promocyjne często są rozdawane przez firmy w formach prezentów czyli całkowicie za darmo. Już na tym etapie otrzymanie prezentu od firmydaje znak mózgowi:”oni o mnie dbają”, „zależy im na mnie”, „dają mi coś w prezencie”. Ten sposób oddziaływania na psychikę klienta sprawia, że klient czuję się bliżej związany z marką, lojalizuje się, a to oznacza, że niewątpliwie wróci po więcej.

Najlepiej w budowaniu lojalności i utrzymywaniu pamięci o marce działają artykuły promocyjne codziennego użytku, takie jak bawełniane torby reklamowe czy reklamowe smycze do kluczy. Twój klient styka się z nimi codziennie, co za tym idzie logotyp danej firmy miga mu przed oczami klika razy w ciągu dnia, podświadomie budując coraz to większą więź. To w efekcie przekłada się na realne zyski w przyszłości.

Trochę więcej o produktach reklamowych. Rodzaje artykułów promocyjnych. Na co zwracać uwagę wybierając nośnik?

SMYCZE REKLAMOWE, SMYCZE Z LOGOTYPEM MARKI

Gepa shop exclusive products screenprint lanyards blue

Pierwsze smycze reklamowe z nadrukiem zaczęły pojawiać się około 20 lat temu wraz z rozwojem sito druku. Najpopularniejszą techniką druku był wtedy plastizol puchnący, dający wrażenie druku wypukłego. Przez wiele lat gadżety reklamowe zaczęły przybierać coraz to nowe formy…

Na chwilę obecną poza smyczami reklamowymi, jednym z najczęściej wybieranych produktów reklamowych, , są torby bawełniane i torby papierowe.

TORBY REKLAMOWE BAWEŁNIANE Z LOGOTYPEM MARKI

gepa.pl torba bawełniana mall terror przód artykuły reklamowe

Popularność torby reklamowe zawdzięczają temu, że są jednymi z najbliższych konsumentowi produktów. Są dla niego przydatne – kto z nas, nie potrzebuje przetransportować czegoś w torbie bawełnianej przynajmniej raz na kilka dni?… A dzięki dużej powierzchni miejsca dostępnego pod logotyp, wrysowanie w torbę swojej marki jest bardzo proste.

Zastosowanie atrakcyjnej grafiki pozwoli trafić do serca konsumenta (i na jego ramię), a później wyróżnić Twoją markę na ulicy. Reklamowe torby bawełniane i papierowe, gdy są dobrze zrobione, pozwalają Ci zyskać dużą i darmową przestrzeń reklamową w różnych punktach miast. Przy okazji dobrym wzmocnieniem dla promocji Twojej marki jest to, że nosi je inny konsument. To potwierdzenie dla innych osób, że Twoja marka jest interesująca i oferuje coś wyjątkowego.

Dlatego MUSISZ zadbać o najwyższą jakość produktów reklamowych, które wybierasz dla promocji swojej marki. Wiemy o tym w Gepa.pl, dlatego nasze artykuły promocyjne produkujemy sami, oraz z pomocą zaufanych szwalni, korzystając z materiałów najwyższej jakości, produkowanych w Polsce.

Jednym z najpopularniejszych na tę chwilę modeli torby jest ten najbardziej podstawowy, przez nas nazywany TOKYO (LINK) czyli torba reklamowa z bawełny o wymiarach 38x42cm  w szerokiej gamie kolorystycznej, w różnych gatunkach oraz gramaturach bawełny.

Oprócz modelu TOKYO, oferujemy też szeroką gamę modeli toreb bawełnianych zaprojektowanych przez nas, bo tym co wyróżnia firmę z artykułami promocyjnymi Gepa.pl spośród innych, to modele toreb reklamowych  szyte na miarę w naszych szwalniach.

Torby te są szyte zgodnie z prośbą klienta co sprawia, że możesz otrzymać od nas produkt jedyny w swoim rodzaju uszyty i dopasowany do potrzeb klienta zgodnie z jego życzeniem.

TORBY REKLAMOWE PAPIEROWE Z LOGOTYPEM MARKI

Gepa shop promotional items Laminated paper bag horizontal

Kolejnym artykuły promocyjne, które rynki gadżetów reklamowych podbijają już od wielu lat są torby papierowe. Ich funkcja i możliwości reklamowe są podobne do tych, które prezentują torby bawełniane, choć z pewnością mają mniejszą trwałość. Idealnie za to nadają się na eventy firmowe i promocyjne, czy co pakowania kolejnych produktów prezentowych. Torby papierowe  dzielimy na dwa główne rodzaje – więcej o nich poniżej.

Pierwszym z nich są zwykłe reklamowe torby papierowe na papierze typu kreda z uchwytem papierowym skręcanym, bądź uchwytem papierowym płaskim. Tego typu torby charakteryzują się zazwyczaj prostotą wykonania i niezbyt dużą wytrzymałością, dzięki czemu są bardzo tanie. Torby te znakowane są zazwyczaj metodą sito druku, a przeznaczone są do przenoszenia raczej lekkiej zawartości. Często wykorzystuje się je na targach, bądź w sklepach przy pakowaniu artykułów spożywczych. Torby papierowe są świetnym produktem, jeśli szukamy wyjątkowo taniej alternatywy na umiejscowienie naszego logotypu.  

Drugim typem torby papierowej są reklamowe torby papierowe premium. Jest to grupa toreb o zwiększonej wytrzymałości, rozmiarach oraz w zasadzie nieograniczonej możliwości znakowania. Dzięki metodzie druku offsetowego jesteśmy w stanie wykonać na torbie nadruk jakości zdjęcia w dużej rozdzielczości co daje nam ogromną dowolność przy zabawie z projektowaniem nadruku. Torby tego typu, dla wzmocnienia nadruku pokryte są dodatkową warstwą lakieru zapewniającą im dwa rodzaje wykończania, matt albo gloss. Torby z wykończeniem matowym uważane są za bardziej eleganckie, natomiast te z wykończeniem gloss, dzięki swojemu połyskowi mogą bardziej rzucać się w oczy. Torby papierowe premium dzielimy na torby kategorii A, czyli te o mniejszych rozmiarach oraz torby kategorii B, czyli w rozmiarze większym.

WYSTAWIENNICZE ARTYKUŁY PROMOCYJNE I REKLAMOWE – NAJLEPSZA REKLAMA NA EVENTY I TARGI: ROLLUPY, FLAGI, PUFY, LEŻAKI, HAMAKI

Winder sail with full color print standing on the parking lot in front of the building

Nie tak dawno temu w naszej ofercie pojawiły się również produkty z segmentu wystawienniczego, czyli rollupy i flagi reklamowe. Te produkty są na pewno doskonale znane wszystkim firmom, które chociaż raz w życiu wzięły udział w jakichkolwiek targach, lub organizowały event. Roll up i flagi są podstawowymi produktami wystawienniczymi. Prostymi i nieskomplikowanymi, dzięki czemu oferowane są również w bardzo przystępnych cenach. Tak samo jak w przypadku toreb papierowych premium, tak i tutaj jesteśmy w stanie zapewnić druk na najwyższym poziomie w jakości zdjęcia. Zgodnie z życzeniem klienta możemy nanieść na tkaninę dowolny projekt drukowany metodą sublimacji w wysokiej rozdzielczości.

Rollupy reklamowe i flagi promocyjne to najlepsza metoda na zwrócenie uwagi na markę i jej przekaz wszędzie tam, gdzie spotyka się z klientem w świecie rzeczywistym. To też prosty sposób na pokierowanie drogą klienta, wskazanie mu stoiska marki na targach, czy punktu usługowego.

Nowością na rynku reklamowych produktów dobrych na eventy są: pufy reklamowe, hamaki z logotypami marek, czy też reklamowe leżaki. To produkty nie tak oczywiste z perspektywy konsumenta, ciekawym kształtem będą mogły zaskoczyć nawet najbardziej wymagających! Umieszczając swój logotyp na tego rodzaju produktach, zdołasz zwrócić i utrzymać uwagę na nazwę Twojej marki nawet na najbardziej tłocznych wydarzeniach. Dodatkowo po raz kolejny wpłyniesz pozytywnie na wizerunek swojej firmy.

ARTYKUŁY PROMOCYJNE I REKLAMOWE WELLNESS, SPA I DO DOMOWEJ PIELĘGNACJI – RÓWNIEŻ DZIECIĘCEJ

ręczniki bawełniane leżące na komodzie, gepa.pl, artykuły promocyjne

To jedna z przyjemniejszych kategorii produktów reklamowych, jaka pojawiła się na rynku w ostatnim czasie. Jeśli szukasz idealnego momentu na ścieżce swojego konsumenta – nie mogłeś lepiej trafić! W tej kategorii znajdują się wszelkie produkty towarzyszące konsumentowi w chwilach relaksu i przyjemnych chwil. Z nimi możesz zapisać się w świadomości jako marka kojarząca się z ciepłymi przeżyciami, dbająca o odbiorcę, poprawiająca jego dobrostan.

Jakie mogą być artykuły promocyjne i reklamowe wellness, spa i pielęgnacja domowa?

Zacznijmy od najmniejszych towarzyszy rytuałów pielęgnacyjnych, jak: reklamowe płatki kosmetyczne, myjki do twarzy, czy opaski kosmetyczne. Wysokiej jakości produkty wykonane z naturalnych materiałów, które Twój konsument będzie widział co dnia na swej półce w łazience, lub podczas zabiegów w ulubionym gabinecie kosmetycznym.

Kolejnymi efektywnymi produktami reklamowymi wellness są różnego rodzaju ręczniki. W ofercie Gepa.pl znajdziesz zarówno klasyczne ręczniki bawełniane o różnych wymiarach, jak i luksusową propozycję ręczników reklamowych z tkaniny z dodatkiem alg, które pielęgnują i odżywiają skórę.  

Odrębną kategorię stanowią artykuły promocyjne do pielęgnacji dziecięcej. W tej sekcji ciekawymi propozycjami są ręczniki dziecięce, również ręczniki z kapturkami, reklamowe pieluszki, okrycia kąpielowe, czy myjki. Wszystkie wykonane z najwyższej jakości delikatnych, certyfikowanych materiałów. Tu również proponujemy bawełnę, ale także tkaninę bambusową, czy tę z dodatkiem alg morskich. Inwestycja w reklamowe produkty dziecięce to przepis na okazanie swojemu klientowi zainteresowania i zadbanie o niego na najwyższym poziomie!

Kategoryzacja artykułów promocyjnych dla Twojej wygody. Wybieraj i zamawiaj produkty zależnie od potrzeb!

W sklepie internetowym z artykułami promocyjnymi i reklamowymi Gepa.pl wprowadziliśmy różne kategorie produktowe. W każdej kategorii produktowej znajdują się produkty odpowiednio dopasowane do zaprezentowanej treści tematycznej.

Kategoria: Zakupy i podróże – w tej kategorii znajdziecie między innymi artykuły promocyjne omawiane wcześniej czyli:

Torby papierowe

Torby papierowe premium

Ale też:

– Reklamowe ręczniki kuchenne i ściereczki kuchenne – w 100% tkane specjalnie pod zamówienie klienta, ściereczki kuchenne przydadzą się zarówno w podróży jaki i w domu. Oferujemy dwa rodzaje tkanin do produkcji tego produktu, bawełnę oraz tkaninę bambusową.

Kategoria: Dom i Ogród – w tej kategorii znajdziecie między innymi artykuły promocyjne omawiane wcześniej czyli:

Ręczniki Kuchenne reklamowe

Ściereczki kuchenne reklamowe

Ale też:

Pufy reklamowe – Całkiem nowy produkt w ofercie Gepa.pl. Nasze pufy szyjemy w 100% z poliestru, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Znakowanie ich sublimacją sprawie, że na pufach możemy nadrukować każdy możliwy design.

Hamaki reklamowe – to miły dodatek do całej naszej oferty. Tkanina na hamak to 100% poliester, dzięki czemu, tak samo jak przy pufach, nie zaskoczy nas żaden wzór który możemy na nich wydrukować

Leżaki reklamowe – Starszy kuzyn hamaków. Siedzenie wykonane w 100% z poliestru zdobionego nadrukiem sublimacyjnym, a do tego wytrzymały drewniany stelaż.

Ręczniki tkane reklamowe – to świetna opcja przy wycieczkach na plażę bądź sporcie. Ręczniki w 100% wykonane z tkaniny bambusowej, haftowane od podstaw zgodnie z życzeniem klienta.

Kategoria: Biuro i reklama zewnętrzna – w tej kategorii znajdziecie między innymi artykuły promocyjne omawiane wcześniej czyli:

Smycze reklamowe

Pufy reklamowe

Flagi reklamowe

Roll-up

Kategoria: Event – w tej kategorii znajdziecie między innymi artykuły promocyjne omawiane wcześniej czyli:

Smycze reklamowe

Pufy reklamowe

Flagi reklamowe

Roll up reklamowe

Torby papierowe premium reklamowe

Kategoria: Zakupy i podróże  – w tej kategorii znajdziecie między innymi artykuły promocyjne omawiane wcześniej czyli:

Ręczniki tkane reklamowe

Ale też:

Maseczki ochronne reklamowe – Wielu z nas pamięta jeszcze czasy pandemii. Produkt ten stworzyliśmy jako nasz własny model zgodny z rekomendacjami specjalistów służb zdrowotnych. Całość powstała z naturalnej bawełny bądź mocnego i nieprzepuszczalnego poliestru. Wszystko to z możliwością znakowania. Maseczki ochronne sprawdziły się jako odpowiednia ochrona oraz świetny nośnik reklamowy.

Ręczniki Bawełniane reklamowe – Jest to kolejny z naszej linii produktów ekskluzywnych bądź premium. Są to ręczniki wysokiej jakości w 100% wykonane z bawełny. Produkowane w Polsce. Ręczniki świetnie nadają się do hoteli, salonów spa, lub po prostu do twojego domu. Nasze ręczniki są w 100% tkane od podstaw zgodnie z życzeniem klienta.

– Pilniki do paznokci reklamowe – Jest to jeden z naszych unikalnych produktów. Jesteśmy jednym z niewielu producentów artykułów reklamowych tego typu w całej Europie. Nasze pilniczki idealnie nadają się do salonów kosmetycznych, salonów spa czy hoteli, lub jako pilniczek codziennego użytku dla każdego. W ofercie posiadamy kilka różnych rozmiarów, wszystkie drukowane metodą druku UV co pozwala na drukowanie projektów nawet w jakości zdjęcia.

Kategoria: Wellnes & Spa – w tej kategorii znajdziecie między innymi artykuły promocyjne omawiane wcześniej czyli:

Pilniczki do paznokci reklamowe

Ale też:

Reklamowe płatki kosmetyczne, reklamowe opaski kosmetyczne, reklamowe  kosmetyczne myjki do twarzy i reklamowe bambusowe turbany do włosów – jest to linia produktów stworzona przez nas specjalnie na potrzeby higienicznej i skutecznej pielęgnacji twarzy i włosów. Produkty te mogą być wykonane w 100% z bawełny bądź tkaniny bambusowej dzięki czemu delikatnie i dokładnie oczyszczają skórę, a ręczniki świetnie wysuszają, nie niszcząc włosów, dzięki właściwościom tkaniny. Możliwość znakowania haftem zapewnia świetną identyfikację marki, ponieważ te produkty trzymane są zawsze na widoku.

Reklamowe ręczniki SPA i pielęgnacyjne – produkt z kategorii SPA dedykowany hotelom oraz salonom SPA oraz salonom masażu. Idealny sposób na reklamę hotelu, SPA, czy salonu kosmetycznego, który pozwala zapisać się w pamięci klientów na dłużej. Dzięki delikatnym materiałom, czyli 100% bawełnie bądź tkaninie bambusowej z dodatkiem alg, ten produkt plasuje się jako jeden z produktów ekskluzywnych. Ich miękkość oraz doskonała higroskopijność świetnie sprawdzą się podczas relaksu przy basenie bądź w trakcie relaksującego masażu. Wszystkie ręczniki są w 100% tkane od podstaw zgodnie z życzeniem klienta bądź zdobione haftem na gotowych modelach.

Kategoria: Kolekcja bambusowa dla dzieci – ta kategoria to jeden z naszych największych hitów. Każdy produkt został odpowiednio zaprojektowany w taki sposób aby dać wam i waszym pociechom jak największy komfort w użytkowaniu. Co więcej, każdy z produktów w tej linii stworzony został w 100% z hipoalergicznej tkaniny bambusowej aby zapewniać odpowiednią miękkość podczas kontaktu ze skórą, a co za tym idzie, zapewnia brak podrażnień skóry maluszka. Wszystkie artykuły promocyjne w tej kategorii są w 100% customizowalne, tak aby dopasować je do potrzeb klienta. Produkty dziecięce zdobimy głównie haftem aby były jeszcze bardziej bezpieczne. W tej kategorii znajdziesz artykuły promocyjne takie jak:

Reklamowe pieluszki bambusowe

Reklamowe bambusowe okrycie kąpielowe

Reklamowe bambusowe turbany do włosów

Reklamowe bambusowe ręczniki kąpielowe

Reklamowe bambusowe myjki

Reklamowe bambusowe ręczniki z kapturkiem

Reklamowe bambusowe kocyki

Podsumowując, jak widać na przełomie lat branża produktów reklamowych wykonała ogromny krok do przodu od czasu smyczy reklamowych 20 lat temu. Obecnie powstają coraz to nowe techniki znakowania produktów. Materiały z których wykonywane są produkty są coraz wyższej jakości a i sama baza produktowa powiększyła się o mnóstwo wymyślnych i fantastycznych gadżetów i artykułów. Jeśli ktokolwiek z Was myślał, że ten odłam reklamy powoli odchodzi do lamusa, grubo się mylił! Przedmioty codziennego użytku będą z nami zawsze, oglądamy je kilkanaście razy dziennie, co za tym idzie nadal pozostają topowym nośnikiem reklamowym pośród wszystkich nas otaczających.

Dlatego nie przedłużając – zapraszamy do kontaktu z ekipą Gepa.pl, wspólnie wymyślimy i stworzymy idealny produkt reklamowy dla Twojego Klienta!

pl_PLPolish